obozy letnie naglowek

Zajęcia tenisa i gra w tenisa są główną treścią obozu tenisowego "Ryterski 2" i rodzinnego obozu tenisowego w Perle Południa oraz jedną z atrakcji na obozach letnich w willi Sport Szok i obozie "Ryterski 1". Zadaniem tych zajęć jest zdrowe i aktywne spędzanie czasu na świeżym powietrzu, nauka gry w tenisa lub doskonalenie umiejętności tenisowych. Staramy się to robić najbardziej profesjonalnie jak to możliwe.

Obozy "Ryterski 2" i rodzinny w Perle Południa stwarzają możliwość intensyfikacji zajęć. Treningi i nauka gry w tenisa odbywają się dwa lub trzy razy dziennie, w zależności od programu dnia i wraz ze specjalistyczną rozgrzewką trwają 1,5 godziny. Obóz tenisowy pozwala nam na tworzenie czteroosobowych grup treningowych, które umożliwiają znaczną indywidualizację zajęć. Podczas wieczornych zajęć rozgrywane są mecze w ramach ligi obozowej, z podziałem na kilka grup o różnym poziomie umiejętności. Zajęcia dopołudniowe poprzedzone są ćwiczeniami ogólnorozwojowymi, ukierunkowanymi na koordynację ruchową, szybkość i siłę. Większość ćwiczeń posiada charakter profilaktyczny, których zadaniem jest zmniejszenie prawdopodobieństwa występowania kontuzji. Zajęcia regeneracyjne w pływalni mają wskazać uczestnikom obozu jak ważna jest odnowa biologiczna podczas zwiększonej aktywności ruchowej. Na zakończenie obozu dodatkowo wszyscy uczestniczą w turnieju o obozowy puchar.

Program obozów willa 1-6 i obozu ryterskiego 1 jest bardziej urozmaicony, a gra w tenisa jest jedną z kilku głównych treści. Odbywają się jeden raz dziennie i trwają 60 minut. Głównym celem zajęć tenisa jest wyrobienie zamiłowania do tej dyscypliny sportu. Zajęcia prowadzone są w większych, sześcioosobowych grupach. Zajęcia w pozornie dużych grupach, dzięki dobrej organizacji zajęć, wykorzystywanej dużej ilości piłek dopasowanych do wieku oraz trenażerów używanych podczas zajęć, przynoszą dobre efekty. Wśród starszych obozowiczów, nawet początkujący pod koniec obozu biorą udział w symbolicznym turnieju. Młodsze dzieci, które rozpoczynają swoją przygodę z tenisem, rywalizują w sprawdzonym już przez nas konkursie tenisowym „kto celniej”. Udział w obozowym kursie tenisa zapewnia początkującym opanowanie co najmniej uderzeń forhendem, bekhendem i smeczem. Zajęcia zaawansowanych grup choć trwają 60 minut, nie odbiegają charakterem od typowego treningu tenisowego. Ze względów edukacyjnych i wychowawczych staramy się, aby finał turnieju grup zaawansowanych był uroczysty i odbywał się wieczorem na oświetlonym korcie w obecności kibiców – pozostałych uczestników obozu.

ZAPRASZAMY na obozy tenisowe!