obozy zimowe naglowek

  1. Podczas obozu postępuj tak, aby zakończył się dla Ciebie bezpiecznie. Wykorzystuj nie tylko rady wychowawców i instruktorów, ale również Swoją wyobraźnię.
  2. Przestrzegaj regulaminu obiektu, w którym przebywasz, oraz zasad korzystania z urządzeń znajdujących się na jego terenie.
  3. W żadnym wypadku nie zachowuj się dokuczliwie, wulgarnie i agresywnie. Takie zachowania mogą być powodem odsunięcia od atrakcyjnych zajęć, rozmów wychowawców z rodzicami, a w ostateczności usunięcia z obozu. Szanuj współuczestników obozu i bądź dla Nich przyjazny. Traktuj wszystkich tak, jakbyś Sam chciał być traktowany.
  4. Nie opuszczaj obiektu bez opieki wychowawcy lub instruktora.
  5. Przestrzegaj ciszy nocnej w godz. 21.30 – 7.00. Pamiętaj, że sen to podstawowa forma regeneracji Twojego organizmu podczas intensywnego obozu. Zapobiega kontuzjom i chorobom i pozwala lepiej skorzystać z zajęć.
  6. Odwiedzaj koleżanki i kolegów, ale tylko wówczas gdy są obecni w pokojach i wyrażą na to zgodę.
  7. Pamiętaj, że odpowiadasz materialnie za zniszczenia, które spowodujesz wskutek użytkowania niezgodnego z przeznaczeniem. Znów wykorzystuj wyobraźnię. Szanuj obiekt, urządzenia i sprzęt, tak jakby były Twoją własnością. Szanuj również rzeczy Swoich kolegów i koleżanek.
  8. Używaj telefonu komórkowego i innych urządzeń elektronicznych wyłącznie w godzinach 20.30-21.30, czyli gdy zakończą się już wszystkie zajęcia programowe. To pozwoli Ci lepiej skoncentrować się i efektywniej i bezpieczniej skorzystać z zajęć. Pomoże Ci lepiej poznać koleżanki i kolegów i dostrzec piękno otoczenia. Nauczy Cię wypoczywać od elektroniki podczas ferii. Aby w tym pomóc, o 21.30 zdeponujemy Twoją elektronikę do zakończenia zajęć w następnym dniu.
  9. Swoje problemy obozowe przekazuj bezpośrednio instruktorom lub wychowawcom. W sprawach obozowych nie zawracaj głowy rodzicom. Pamiętaj, że Oni też zasługują na wypoczynek.