klub narciarski naglowek

  1. Podczas wyjazdu postępuj tak, aby zakończył się dla Ciebie bezpiecznie. Wykorzystuj nie tylko rady wychowawców i instruktorów, ale również Swoją wyobraźnię.
  2. W żadnym wypadku nie zachowuj się dokuczliwie, wulgarnie i agresywnie. Takie zachowania mogą być powodem odsunięcia od atrakcyjnych zajęć, rozmów wychowawców z rodzicami, a w ostateczności usunięcia z wyjazdów. Szanuj współuczestników wyjazdów i bądź dla Nich przyjazny. Traktuj wszystkich tak, jakbyś Sam chciał być traktowany.
  3. Pamiętaj, że zarówno w autokarze jak i w restauracji podczas przerwy odpowiadasz materialnie za zniszczenia, które spowodujesz wskutek użytkowania niezgodnego z przeznaczeniem. Znów wykorzystuj wyobraźnię. Szanuj autokar i wyposażenie restauracji, tak jakby były Twoją własnością, być może będziesz z niej korzystał wielokrotnie w trakcie wyjazdów na narty. Szanuj również rzeczy i sprzęt Swoich kolegów i koleżanek.
  4. Używaj telefonu komórkowego i innych urządzeń elektronicznych wyłącznie w godzinach transportu – głównie do kontaktu z rodzicami w sprawie godziny powrotu. To pozwoli Ci lepiej skoncentrować się i efektywniej i bezpieczniej skorzystać z zajęć. Pomoże Ci lepiej poznać koleżanki i kolegów i dostrzec piękno otoczenia. Nauczy Cię wypoczywać od elektroniki w czasie wolnym od nauki. Aby w tym pomóc, po przyjeździe do ośrodka narciarskiego zdeponujemy Twoją elektronikę do zakończenia zajęć narciarskich.
  5. Swoje problemy bieżące przekazuj bezpośrednio instruktorom lub wychowawcom. Nie zawracaj głowy rodzicom, pamiętaj, że Oni też zasługują na wypoczynek.
  6. Ponieważ nasze wyjazdy rozpoczynają się wczesnym rankiem, pomyśl o przygotowaniu się do nich już co najmniej dzień wcześniej. Przygotuj i spakuj swoje rzeczy, udaj się wcześniej do spania. Wypoczęty i przygotowany w pełni do zajęć, skorzystasz z nich więcej. Pamiętaj, że z powodu Twojego spóźnienia, „zapominalstwa” i zmęczenia, które może być też przyczyną wypadków, tracą inni uczestnicy zajęć, Twoi koledzy i koleżanki.