klub narciarski naglowek

  1. Podczas wyjazdu postępuj tak, aby zakończył się dla Ciebie bezpiecznie. Wykorzystuj nie tylko rady wychowawców i instruktorów, ale również Swoją wyobraźnię.
  2. Przestrzegaj regulaminu obiektu, w którym przebywasz, oraz zasad korzystania z urządzeń znajdujących się na jego terenie.
  3. W żadnym wypadku nie zachowuj się dokuczliwie, wulgarnie i agresywnie. Takie zachowania mogą być powodem odsunięcia od atrakcyjnych zajęć, rozmów wychowawców z rodzicami, a w ostateczności usunięcia z wyjazdów. Szanuj współuczestników wyjazdów i bądź dla Nich przyjazny. Traktuj wszystkich tak, jakbyś Sam chciał być traktowany.
  4. Nie opuszczaj obiektu bez opieki instruktora lub trenera.
  5. Przestrzegaj ciszy nocnej w godz. 21.30 – 7.00. Pamiętaj, że sen to podstawowa forma regeneracji Twojego organizmu podczas intensywnego wyjazdu. Zapobiega kontuzjom i chorobom i pozwala lepiej skorzystać z zajęć.
  6. Odwiedzaj koleżanki i kolegów, ale tylko wówczas gdy są obecni w pokojach i wyrażą na to zgodę.
  7. Pamiętaj, że odpowiadasz materialnie za zniszczenia, które spowodujesz wskutek użytkowania niezgodnego z przeznaczeniem. Znów wykorzystuj wyobraźnię. Szanuj obiekt, urządzenia i sprzęt, tak jakby były Twoją własnością. Szanuj również rzeczy Swoich kolegów i koleżanek.
  8. Używaj telefonu komórkowego i innych urządzeń elektronicznych wyłącznie w godzinach 20.30-21.30, czyli gdy zakończą się już wszystkie zajęcia programowe. To pozwoli Ci lepiej skoncentrować się i efektywniej i bezpieczniej skorzystać z zajęć. Pomoże Ci lepiej poznać koleżanki i kolegów i dostrzec piękno otoczenia. Nauczy Cię wypoczywać od elektroniki w czasie wolnym od nauki. Aby w tym pomóc, o 21.30 zdeponujemy Twoją elektronikę do zakończenia zajęć w następnym dniu.
  9. Ponieważ nasze wyjazdy rozpoczynają się wczesnym rankiem, pomyśl o przygotowaniu się do nich już co najmniej dzień wcześniej. Przygotuj i spakuj swoje rzeczy, udaj się wcześniej do spania. Wypoczęty i przygotowany w pełni do zajęć, skorzystasz z nich więcej. Pamiętaj, że z powodu Twojego spóźnienia, „zapominalstwa” i zmęczenia, które może być też przyczyną wypadków, tracą inni uczestnicy zajęć, Twoi koledzy i koleżanki.
  10. Swoje problemy przekazuj bezpośrednio instruktorom lub wychowawcom. W sprawach bieżących nie zawracaj głowy rodzicom. Pamiętaj, że Oni też zasługują na wypoczynek.