obozy letnie naglowek

Zabawy linowe są stałym punktem programu obozów willa 1-6 w Rytrze. Odbywają się co drugi dzień i stanowią bardzo atrakcyjny moment dnia obozowego. Ich atrakcyjność związana jest bezpośrednio ze specyfiką tych zajęć, wysokością, przestrzenią, adrenaliną itp. Zabawy te są również urozmaiceniem obozów ryterskiego 1 i 2.

Do zabaw linowych wykorzystujemy naturalny teren - drzewa, wąwozy, skarpy. Zajęcia te są pretekstem aby poznać ładne przyrodnicze miejsca. Stałe punkty naszych zajęć  to teren naprzeciw willi Sport Szok nad Popradem, Głęboki Jar na szlaku Stadnickiego, polana przy leśniczówce Stadnickiego w Dolinie Małej Roztoki Ryterskiej oraz okolice parku linowego Ablandia w Dolinie Wielkiej Roztoki Ryterskiej. Miejsca te umożliwiają wspinanie i zjazdy, mosty linowe, zjazdy tyrolskie.

Dla uczestników obozów jest to doskonała okazja aby poznać podstawowe zasady bezpieczeństwa, wybrane węzły, sposób zakładania uprzęży, różnorodne techniki wspinaczkowe i sprzęt w nich wykorzystywany. Zabawy linowe są również wszechstronną gimnastyką, ćwiczeniem równowagi, kształtowaniem odwagi i koncentracji. Ich efekty mogą przydać się w różnych sytuacjach w późniejszym życiu.

Pomimo, że zabawy linowe wiążą się z ryzykiem wynikającym z wysokości nad podłożem, to są one podczas naszych zajęć bardzo bezpieczne. Zajęcia prowadzą wykwalifikowani instruktorzy wspinaczki na czele z Wojciechem Węglarzem, ratownikiem GOPR i Sebastianem Janczurą, ratownikiem medycznym i pracownikiem Państwowej Straży Pożarnej. Używamy wyłącznie certyfikowanego sprzętu, który systematycznie sprawdzamy i często wymieniamy na nowy. Przed każdym sezonem zlecamy fachowcom z odpowiednimi uprawnieniami przegląd lin i taśm. W miejscach prowadzonych zajęć mamy na stałe zainstalowane stanowiska. Do każdej atrakcji wspinaczkowej mamy przygotowaną dokładną procedurę przygotowania stanowisk i prowadzenia zabawy. Prowadzący zajęcia mają dodatkowe przeszkolenie z zakresu zabaw, które są w programie obozów, przeprowadzone przez najwyższej klasy specjalistów.