Willa 3

Wydarzenie: Willa 3
Data: 22 lipca - 1 sierpnia 2025
Cena: 3180 zł
Aktywności: Tenis / Rowery / Zabawy linowe
Miejsce: Willa Sport Szok w Rytrze

Obozy w Willi Sport Szok w Rytrze są wizytówką naszej oferty. Odbywają się w naszym obiekcie, który przez lata przystosowaliśmy do wypoczynku dzieci i młodzieży. Celem atrakcyjnego i urozmaiconego programu jest zainteresowanie uczestników sportem i wyrabianie zamiłowania do ruchu. Obozy te wyróżnia proporcja instruktorów do liczby uczestników. Na 1 instruktora przypada 7 uczestników.

 Cena obejmuje

Planowany program dnia

 Dodatkowe informacje

Aby potwierdzić rezerwację należy wpłacić zaliczkę w kwocie 1000 zł do 6 dni od daty rezerwacji.

konto Sport Szok: PKO BP SA II O/Kraków Nr: 42 1020 2906 0000 1302 0014 8569

Warto wiedzieć

Wycieczki rowerowe

Podczas obozów letnich w Willi Sport Szok w Rytrze jedną z treści programu jest jazda na rowerze. Zajęcia te są nie tylko zdrową dodatkową aktywnością ruchową, ale służą również poznawaniu ładnych i ciekawych miejsc w okolicach Rytra.

Stałym obozowym punktem programu są m.in. wycieczka Doliną Popradu do pijalni wód mineralnych w Piwnicznej, wycieczka wzdłuż rzeki Poprad ale w przeciwnym kierunku do Starego Sącza, gdzie młodzież ma okazję zwiedzić ołtarz papieski i zabytkowy klasztor Św. Kingi oraz stary Rynek. Grupy podróżują również szlakami turystycznymi Doliną Wielkiej i Małej Roztoki Ryterskiej w kierunku pasma Radziejowej oraz szlakiem Hrabiego Stadnickiego rozpoczynającym się w Życzanowie. Często można zobaczyć nas także na ryterskiej Połomi, gdzie znajduje się wiatrak i bunkier, skąd roztacza się piękny widok na Dolinę Popradu, pasmo Radziejowej, Jaworzyny Krynickiej i Rytro.
Najważniejsze podczas spacerów rowerowych jest zawsze bezpieczeństwo. Wybieramy do jazdy na rowerze przede wszystkim drogi leśne i boczne. Przestrzegamy wielu zasad, wśród których wymienić można kilka najważniejszych.

Spacery lub wycieczki rowerowe to bardzo zdrowa forma aktywności ruchowej oraz sposób na zwiedzanie ciekawych miejsc w okolicy.

Gra w tenisa

Zadaniem zajęć tenisowych jest zdrowe i aktywne spędzanie czasu na świeżym powietrzu, nauka gry w tenisa lub doskonalenie umiejętności tenisowych. Staramy się to robić najbardziej profesjonalnie jak to możliwe.

Program obozów Willa 1-5 jest urozmaicony, a gra w tenisa jest jedną z kilku głównych treści. Zajęcia tenisa odbywają się jeden raz dziennie i trwają 60 minut. Głównym celem zajęć tenisa jest wyrobienie zamiłowania do tej dyscypliny sportu. Zajęcia prowadzone są najczęściej w sześcioosobowych grupach. Zajęcia w pozornie dużych grupach, dzięki dobrej organizacji zajęć, korzystania z dużej ilości piłek dopasowanych do wieku oraz używanych trenażerów, przynoszą dobre efekty. Nawet początkujący obozowicze pod koniec obozu biorą udział w symbolicznej rywalizacji. Najmłodsze dzieci, rywalizują w sprawdzonym już przez nas konkursie tenisowym „kto celniej” lub turniejach mini tenisa. W nauce i rywalizacji opieramy się na programie PZT Tenis 10, dopasowując przepisy i wielkość kortu do wieku. Zajęcia zaawansowanych grup choć trwają 60 minut, nie odbiegają charakterem od typowego treningu tenisowego. Ze względów edukacyjnych i wychowawczych staramy się, aby finał turnieju grup zaawansowanych był uroczysty i odbywał się wieczorem na oświetlonym korcie w obecności kibiców – pozostałych uczestników obozu.

Zabawy linowe

Zabawy linowe są stałym punktem programu obozów w Willi Sport Szok w Rytrze. Odbywają się co drugi dzień i stanowią bardzo atrakcyjny moment dnia obozowego. Ich atrakcyjność związana jest bezpośrednio ze specyfiką tych zajęć, wysokością, przestrzenią, adrenaliną itp.

Do zabaw linowych wykorzystujemy naturalny teren - drzewa, wąwozy, skarpy. Zajęcia te są pretekstem aby poznać ładne przyrodnicze miejsca. Stałe punkty naszych zajęć  to teren naprzeciw willi Sport Szok nad Popradem, Głęboki Jar na szlaku Stadnickiego, polana przy leśniczówce Stadnickiego w Dolinie Małej Roztoki Ryterskiej oraz okolice parku linowego Ablandia w Dolinie Wielkiej Roztoki Ryterskiej. Miejsca te umożliwiają wspinanie i zjazdy, mosty linowe, zjazdy tyrolskie.

Dla uczestników obozów jest to doskonała okazja aby poznać podstawowe zasady bezpieczeństwa, wybrane węzły, sposób zakładania uprzęży, różnorodne techniki wspinaczkowe i sprzęt w nich wykorzystywany. Zabawy linowe są również wszechstronną gimnastyką, ćwiczeniem równowagi, kształtowaniem odwagi i koncentracji. Ich efekty mogą przydać się w różnych sytuacjach w późniejszym życiu.

Pomimo, że zabawy linowe wiążą się z ryzykiem wynikającym z wysokości nad podłożem, to są one podczas naszych zajęć bardzo bezpieczne. Zajęcia prowadzą wykwalifikowani instruktorzy wspinaczki na czele z Wojciechem Węglarzem, ratownikiem GOPR i Sebastianem Janczurą, ratownikiem medycznym i pracownikiem Państwowej Straży Pożarnej lub Pawłem Dziedziną, również strażakiem PSP i ratownikiem wysokościowym. Używamy wyłącznie certyfikowanego sprzętu, który systematycznie sprawdzamy i często wymieniamy na nowy. Przed każdym sezonem zlecamy fachowcom z odpowiednimi uprawnieniami przegląd lin i taśm. W miejscach prowadzonych zajęć mamy na stałe zainstalowane stanowiska. Do każdej atrakcji wspinaczkowej mamy przygotowaną dokładną procedurę przygotowania stanowisk i prowadzenia zabawy. Prowadzący zajęcia mają dodatkowe przeszkolenie z zakresu zabaw, które są w programie obozów, przeprowadzone przez najwyższej klasy specjalistów.

Rodziców najmłodszych dzieci zachęcamy do przeczytania artykułu Jak radzić sobie z tęsknotą.